iGO pe Evolio E520

GigiP
Mesaje: 3
Membru din: Lun Feb 27, 2017 7:56 am
7

#1

Lun Feb 27, 2017 12:26 pm

Buna ziua,

Am nevoie de ajutor pentru a instala soft/harti Igo pe un Evolio E520.
Ajutor minim am gasit aici https://inmasina.com/evolio-e510-update-si-deblocare/.
Nu m-am mai jucat de multa vreme cu hack-ul PDA-urilor.
Din ce mai retin, cardul micro sd trebuie sa fie de 4-8Gb, sa nu fie cel original. Cum interfata de Evolio ma duce la softul Mireo Black edition, trebuie sa editez in fisierul sys calea catre executabil.
Ca generatie de IGO ce ar fie de preferat 8.3.x.x.x sau duce si iGO Primo? Din ce am gasit pe net ar avea 128 MB ram si ar suporta o rezolutie maxima de 480 x 272, ecran de 5''.
Ma poate ajuta cineva cu un kitt care merge si/sau instructiuni?

Multumesc in avans
Avatar utilizator
Gps_admin
Site Admin
Mesaje: 175
Membru din: Lun Dec 12, 2016 8:19 am
7
Has thanked: 23 ori
Been thanked: 607 ori
Contact:

Administrare

Moderare

#2

Lun Feb 27, 2017 12:59 pm

Conecteaza-l la PC. Cel mai probabil navigatia este rulata din Evolio\Evolio.exe deci schimband softul original cu un iGO al carui folder si executabil sa se numeasca Evolio - ai reusi.
La acea configuratie merge si un iGO Primo mai "chel"
Fa un backup al aparatului in PC - salvare fisiere.

Posteaza un printscreen cu folderele din aparat conectat la PC.
GigiP
Mesaje: 3
Membru din: Lun Feb 27, 2017 7:56 am
7

#3

Lun Feb 27, 2017 1:06 pm

Confirm ca navigatiaoriginala ruleaza din "Evolio\Evolio.exe", am facut si redenumirile. Posibil sa nu ruleze alt soft deoarece am avut cardul original? Formatul pe cardul de 2Gb era FAT? E nevoie de FAT32?

Imagine

Imagine

Asta e continutul folderului Evolio.
GigiP
Mesaje: 3
Membru din: Lun Feb 27, 2017 7:56 am
7

#4

Lun Feb 27, 2017 1:42 pm

Ok,
Am pus un iGO 8.3.5. si e ok, functioneaza. Am urmat instructiunile lui Gps_admin si am reusit (nu-mi dau seama ca faceam inainte de nu mergea :)). Cel putin se incarca interfta, am putut sa intru in setari si o sa verific mai tarziu daca navigatia se desfasoara normal.
Multumesc mult pentru ajutor.
Scrie răspuns

Înapoi la “Instalare iGO pe diverse gps-uri”