PILOTON A12D

razvanmarola
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mai 23, 2019 5:07 am
4

#1

Joi Mai 23, 2019 5:17 am

Salutare!
1.Am achizitionat un Piloton A12D, acum o jumatate de an, si din greseala am dat revenire la setarile din fabrica. Ma poate ajuta cineva cu un kit?
2. De ceva timp ma confrunt cu o problema cu acest pilot on, problema este ca la un moment dat, punctuletul care este langa sageata care imi arata pozitia, in timpul mersului o ia pe langa drum, ... mult.... si prin orase ma tot enerveaza cu reconfigurarea traseului pentru ca ma vede pe alte strazi, ... ii mai pot face ceva?
3. In momentul in care il conectez la laptop, pur si simplu nu il recunoaste, am incercat si varianta de a selecta modalitatea de folosire a conexiunii usb(incarcare/transfer de fisiere MTP/ transfer de fotografii PTP/ MIDI)


Ma puteti ajuta cu sfaturi la aceste probleme?
Multumesc anticipat!
Drumuri bune!
konstantyn
Mesaje: 1
Membru din: Joi Oct 26, 2017 6:20 am
6

#2

Mar Iun 11, 2019 6:35 pm

E o prostie de GPS ..si eu am un A 11 D si la fel ma vede pe langa autostrada e slab cu receptia GPS hartile is la zi, eu stau pe loc si punctu albastru care determina pozitia se plimba de colo colo...l.am dus si la service autorizat si mia zis sa.mi iau o antena pentru amplificat semnalul...am renunțat si miam cumparat un TomTom de pe amazon si am rezolvat problema.
pachaman
Mesaje: 47
Membru din: Sâm Noi 23, 2019 9:41 pm
4
Localitate: GB
Has thanked: 55 ori
Been thanked: 48 ori
Contact:

#3

Dum Ian 26, 2020 9:35 am

razvanmarola scrie:
Joi Mai 23, 2019 5:17 am
Salutare!
1.Am achizitionat un Piloton A12D, acum o jumatate de an, si din greseala am dat revenire la setarile din fabrica. Ma poate ajuta cineva cu un kit?
2. De ceva timp ma confrunt cu o problema cu acest pilot on, problema este ca la un moment dat, punctuletul care este langa sageata care imi arata pozitia, in timpul mersului o ia pe langa drum, ... mult.... si prin orase ma tot enerveaza cu reconfigurarea traseului pentru ca ma vede pe alte strazi, ... ii mai pot face ceva?
3. In momentul in care il conectez la laptop, pur si simplu nu il recunoaste, am incercat si varianta de a selecta modalitatea de folosire a conexiunii usb(incarcare/transfer de fisiere MTP/ transfer de fotografii PTP/ MIDI)


Ma puteti ajuta cu sfaturi la aceste probleme?
Multumesc anticipat!
Drumuri bune!




Descarca-l frate linistit & foloseste-te de el...pt.k softul asta e nativ pt. device-ul tau...!? Pentru o functionare optima tine-l la zi cu hartile...! Completeaza subfolderul map din content...with maps for all Europe...iGO_HERE_Europe_2019_Q2...! Gasesti aici pe site tot ce-ti trebuie...doar e ,, un site de profesionisti...pentru profesionisti" ;) ...!



Gps A12D.rar
Theopsis
Mesaje: 460
Membru din: Mar Dec 20, 2016 4:42 pm
7
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 57 ori
Been thanked: 222 ori

#4

Dum Ian 26, 2020 12:25 pm

Te-a luat capul cu modelele astea de PilotOn @pachaman ?! Vezi ca asta e o postare de acum un an de zile, nu mai polua forumul aiurea, nu mai face referire si mentiuni la site-uri care comercializeaza dispozitive GPS, nu mai caracteriza negativ si de o maniera de mahala dispozitivele oamenilor si nu mai da sfaturi dupa ureche.
=[ Raspunsul meu ti-a fost util? Apasa butonul de Like! ]=
pachaman
Mesaje: 47
Membru din: Sâm Noi 23, 2019 9:41 pm
4
Localitate: GB
Has thanked: 55 ori
Been thanked: 48 ori
Contact:

#5

Dum Ian 26, 2020 2:32 pm

Theopsis scrie:
Dum Ian 26, 2020 12:25 pm
Te-a luat capul cu modelele astea de PilotOn @pachaman ?! Vezi ca asta e o postare de acum un an de zile, nu mai polua forumul aiurea, nu mai face referire si mentiuni la site-uri care comercializeaza dispozitive GPS, nu mai caracteriza negativ si de o maniera de mahala dispozitivele oamenilor si nu mai da sfaturi dupa ureche.



Ce sa raspund la maestrii in gps -uri cu idei superfine...! Mai nimic...pt k eu ma aflu intr-o cabina de camion pe comunitate...si-ncerc sa ajut oamenii constructiv...!!! Nu sa ma dau superbastept...stand comod acasa pe scaun in fata unui monitor si sa critic in stanga si-n dreapta...! Umbla si tu cu gps-ul pe comunitate,zbate-te si dupa aia ....date rotund pe forum ca le stii pe toate...! Pana atunci...stai calm...
Theopsis
Mesaje: 460
Membru din: Mar Dec 20, 2016 4:42 pm
7
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 57 ori
Been thanked: 222 ori

#6

Dum Ian 26, 2020 2:47 pm

Calm, calm, nu te critic, ci doar iti atrag atentia, concret, asupra unor aspecte, nu bat campii, ti-am spus si pe celalalte threaduri.
=[ Raspunsul meu ti-a fost util? Apasa butonul de Like! ]=
pachaman
Mesaje: 47
Membru din: Sâm Noi 23, 2019 9:41 pm
4
Localitate: GB
Has thanked: 55 ori
Been thanked: 48 ori
Contact:

#7

Dum Ian 26, 2020 4:34 pm

Theopsis scrie:
Dum Ian 26, 2020 2:47 pm
Calm, calm, nu te critic, ci doar iti atrag atentia, concret, asupra unor aspecte, nu bat campii, ti-am spus si pe celalalte threaduri.



Ok boss...dar chiar nu vreau sa fiu rautacios cu nimeni de pe acest forum...pt. ca este chiar super ok forumul si discutiile sunt cat se poate de constuctive...! Felicitari moderatorilor pt ca ...aici gasesti cam tot ce vrei in materie de navigatie ...si...si...e la prima mana...! Dpmdv...daca am ceva nou urc imediat pe site pt. a ajuta si pe altii...! In curand o sa pun un kit iGO Nextgen Israel sau Pal cu skin by Pongo pt. aproape toate rezolutiile , OS Android de la 7 in sus...! Functioneaza snur la orice instalare...pe device sau pe sdcard...cu hartile instalate la alegere...pe device sau pe sdcard ! E probat in toate stilurile...fara urma de eroare ;) ...! Toate cele bune...
neamtmischu
Mesaje: 19
Membru din: Mar Feb 06, 2018 10:06 am
6
Has thanked: 8 ori
Been thanked: 2 ori

#8

Mie Aug 12, 2020 6:13 am

asa si al meu A12D .. il am de un an ... pierde semnalul imediat ce treci pe langa orice ...am schimbat soft si tot asa ... de 1000 de ori am vrut sa il arunc pe geam ... am mers si cate jumate de zii fara el ... pacat ca avea camera si e ca nou ...bani aruncati ... imi iau ceva original si gata cu chinezariile
Avatar utilizator
Tiby1982
Mesaje: 155
Membru din: Mie Dec 14, 2016 7:16 am
7
Localitate: Botosani
Has thanked: 79 ori
Been thanked: 138 ori

#9

Joi Aug 13, 2020 7:22 am

pachaman, mai ridici o data softul de A12D...
Să te mulţumeşti cu puţin, dar să îţi doreşti mai multe !!!
Avatar utilizator
rcv64
Moderator
Mesaje: 4637
Membru din: Mie Dec 14, 2016 9:24 am
Answers: 1
7
Localitate: La mare
Has thanked: 928 ori
Been thanked: 4036 ori

Moderare

#10

Joi Aug 13, 2020 10:16 am

Tiby, il poti folosi pe acesta, functioneaza foarte bine si pe A12D:
Hidden Content
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.
Contine Romania map.
Nu-mi mai trimite-ti mesaje pe email, raspund rar la ele, rezolvam toate problemele aici pe forum.
danger_gsm
Mesaje: 5
Membru din: Joi Feb 09, 2017 7:55 am
7
Has thanked: 1 data
Been thanked: 1 data

#11

Vin Noi 27, 2020 1:47 pm

rcv64 scrie:
Joi Aug 13, 2020 10:16 am
Tiby, il poti folosi pe acesta, functioneaza foarte bine si pe A12D:
Hidden Content
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.
Contine Romania map.
salutare,se poate reface linkul te rog?

merci
Avatar utilizator
rcv64
Moderator
Mesaje: 4637
Membru din: Mie Dec 14, 2016 9:24 am
Answers: 1
7
Localitate: La mare
Has thanked: 928 ori
Been thanked: 4036 ori

Moderare

#12

Sâm Noi 28, 2020 3:52 pm

Link refacut aici:
Hidden Content
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.
Nu-mi mai trimite-ti mesaje pe email, raspund rar la ele, rezolvam toate problemele aici pe forum.
ttress
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Oct 06, 2018 4:51 pm
5
Has thanked: 2 ori

#13

Mar Mai 02, 2023 12:04 pm

salut, ma puteti ajuta cu un link nou? multumesc!
ttress
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Oct 06, 2018 4:51 pm
5
Has thanked: 2 ori

#14

Dum Iul 16, 2023 12:36 pm

<bump>
Avatar utilizator
daniel-gabriel
Mesaje: 366
Membru din: Sâm Noi 11, 2017 8:17 pm
6
Has thanked: 974 ori
Been thanked: 560 ori

#15

Lun Iul 17, 2023 4:27 am

Aici ai soliciti accesul și il primesti pe email
Scrie răspuns

Înapoi la “Kituri testate iGO Primo Android”