Smailo hd 50i

sliver
Mesaje: 4
Membru din: Vin Mar 23, 2018 9:47 pm
6

#1

Mar Mar 27, 2018 12:41 pm

Buna ziua, sper sa ma puteti ajuta in legatura cu gps-ul meu. Ruleaza bine igo primo dar, nu se mai conecteaza prin bluetooth, pur si simplu ramane deconectat. Ce as putea face ? Multumesc anticipat.
Theopsis
Mesaje: 460
Membru din: Mar Dec 20, 2016 4:42 pm
7
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 57 ori
Been thanked: 222 ori

#2

Mar Mar 27, 2018 6:25 pm

Salutare, problema ta poate fi cauzata de multiple probleme si oricare ar fi aceasta, nu te prea putem ajuta.

Am sa enumar in continuare cateva din posibilele cauze:

-modul bluetooth defect (probabil ireparabil),

-o problema legata de sistemul de operare al dispozitivului (probabil rezolvabil prin intermediul producatorului/distribuitorului autorizat al dispozitivului, respectiv service),

-o problema legata de compatibilitatea intre dispozitivul GPS si dispozitivul cu care sau la care incerci sa te conectezi prin bluetooth (exista multiple versiuni de protocol de transfer bluetooth, unele mai noi, altele mai vechi, care nu functioneaza intotdeauna intre ele - spre exemplu, dispozitiv GPS vechi de 8 ani si telefon mobil generatie noua).
=[ Raspunsul meu ti-a fost util? Apasa butonul de Like! ]=
sliver
Mesaje: 4
Membru din: Vin Mar 23, 2018 9:47 pm
6

#3

Mar Mar 27, 2018 9:20 pm

Mulțumesc de răspuns Theopsis , am tot încercat diverse combinații și, am căutat gps cu un telefon mai vechi, l-am găsit,dar afișează acest mesaj.Modulul nu ar fi defect, nu? Și încă un lucru,printre fișierele igo primo am unul "Bluetooth" dar este gol.Conteaza?
Scrie răspuns

Înapoi la “Alte sisteme de navigatie”