sa schimb igo cu navigon se poate?

Floonet 25
Mesaje: 2
Membru din: Vin Mai 26, 2017 5:36 am
6

#1

Sâm Mai 27, 2017 1:58 pm

sal am pus si eu pe un golf plus navigatie dedicata si are un card cu igo . se poate sa pun si eu navigon ca sunt mai multumit de el decat de igo ,are card de gps separat cum procedez si eu multumesc ....
Draghici
Mesaje: 213
Membru din: Mie Dec 14, 2016 7:26 am
7
Has thanked: 27 ori
Been thanked: 59 ori

#2

Sâm Mai 27, 2017 2:06 pm

Parerea mea: Navigon este sub iGO Primo 2 din toate punctele de vedere. Daca aveti un iGO mai vechi, eu as cauta sa pun un Primo 2.4. Bineinteles daca resursele permit asta (128MB de RAM).
Este o parere personala. Nu va grabiti sa faceti inlocuirea pana cand nu primiti mai multe pareri.
bobby69ireland
Mesaje: 88
Membru din: Joi Ian 26, 2017 5:08 pm
7
Has thanked: 5 ori
Been thanked: 128 ori

#3

Dum Mai 28, 2017 6:37 am

Bineinteles ca se poate ! Trebuie doar sa corespunda rezolutia si trebuie modificat cu Notepad fisierele "ApplicationSettingsPathes" din folderul Settings al Navigonului in f de denumirea Cardului(SDMMC,SDCard etc!) preacum si fisierul "UserSettings" unde se inlocuiesc valorile Port si Baud daca nu corespund cu cele ale Navigatoruluji de pe masina(in caz contrar nu vei avea receptie sateliti !). Daca nu receptioneaza totusi satelitii se mai modifica si valorile Port/Baud din " CoreConfig" din Folderul Core . Dar este posibil sa ai reactii mai lente la comenzi si calculare traseu deoarece Navigon cere mai multe resurse decat iGO in exploatare ! Cat despre harti majoritatea utilizatorilor considera hartile HERE(fost Navteq) ca cele mai bune din lume ! Diferenta de afisare, setari si algoritm de calcul intre cele doua programe tine de gustul fiecaruia ! Cel mai simplu este sa faci un card cu Navigon si sa-l folosesti alternativ cu cel existent deja pt a-ti face o idee ! Si bineinteles schimbi mereu calea de navigare din setarile aparatului in f de cardul de navigare introdus ! Softuri Navigon si harti gasesti aici pe site ! Bafta
Floonet 25
Mesaje: 2
Membru din: Vin Mai 26, 2017 5:36 am
6

#4

Dum Mai 28, 2017 4:39 pm

am pus un navigon pe un alt card si nu merge se poate sa ma ajute cineva si sa imi explice si mie cum sa fac
Scrie răspuns

Înapoi la “Softuri, update si unlock Navigon”