Salut
Am un Garmin nuvi 42 cu un comportament ciudat.
De fiecare data la prima pornire nu afiseaza traseul corect. "Vede" traseul la cca 50-100 m distanta fata de unde sunt - vezi poza 01.jpg
La semnal gps i-mi arata ca are o acuratete de 5 m - vezi poza 02.jpg
Cand plec la drum i-mi da indicatii dupa traseul pe care il afiseaza nu dupa cel pe care sunt cu masina
Incepe sa functioneze corect doar atunci cand ma intersectez cu traseul desenat pe aparat
Uneori isi revine chiar daca nu ma intersectez cu acel traseu dar foarte greu, cca. 5-10 minute
La fel face (recalculeaza foarte greu) cand nu respect traseul ales de aparat. Dureaza cca 5-10 minute
Harta se afla pe card - in Garmin am Nord iar in Map am Sud
Softul a fost actualizat cu Garmin Expres la ver. 4.0
Am facut si hard reset dar la fel se comporta
O sugestie?
Merci
Garmin nuvi 42 - localizare traseu si recalculare defectuoasa
-
- Mesaje: 17
- Membru din: Dum Ian 29, 2017 6:44 pm
- 7
- Has thanked: 2 ori
salut, cum ai reusit sa pui hartile pe card?
la mine se retarteaza.
cum scot cardul totul e ok,
am formatat card, am pus o singura harta(harta Romania) nu se mai restareaza dar nu imi vede hartile
stiu ca e ceva cu mass storage, dar cum activez,
o idee? merci
la mine se retarteaza.
cum scot cardul totul e ok,
am formatat card, am pus o singura harta(harta Romania) nu se mai restareaza dar nu imi vede hartile
stiu ca e ceva cu mass storage, dar cum activez,
o idee? merci