tomtom go7000

ugo
Mesaje: 8
Membru din: Mie Ian 04, 2017 10:17 pm
7
Has thanked: 2 ori

#1

Mie Ian 04, 2017 10:26 pm

salutare tuturor! am un go 7000 din 2010 cu RAM 64 MB,care nu a primit niciodata un update. am cautat cat am putut de bine pe acest forum soft si harta pt el dar nu reusesc sa gsesc nimic. ma poate ajuta cineva in aceasta privinta ?
multumesc!
Avatar utilizator
lemax55
Moderator
Mesaje: 2366
Membru din: Lun Dec 12, 2016 8:24 am
7
Has thanked: 809 ori
Been thanked: 2828 ori

Moderare

#2

Joi Ian 05, 2017 8:02 am

Urmeaza pasii:
1.Prima data faci o copie la gps si o pastrezi undeva in calculator.
2.Descarci si instalezi in PC TomoTom Home(dupa instalare faci un cont acolo>este gratuit).
3.Stergi totul din gps,decuplezi de la pc.si astepti sa se deschida,v-a trebui sa ai un X rosu
4.Conectezi aparatul la pc.,deschizi tomtom home si faci actualizarile.
5.Deconectezi aparatul si astepti sa se deschida, vei primi o eroare precum ca nu ai harta.
6.Conectezi aparatul din nou la tomtom home si repeti actulizarile pina nu iti mai da nimic,vei primi navcorele potrivit,deconectezi si astepti sa se deschida.
7.Conectezi aparatul din nou la pc. si copiezi harta in gps.(NU continutul din folder,exact folderul).
8.Dezarhivezi si copiezi FastActivate in gps sau PC si faci activarea,se formeaza un fisier Updated_meta redenumesti acel fisier in META.
9.Ordinea activarii este 1(se formeaza Updated_meta redenumesti acel fisier in META)3,2.
10.Deconectezi de la PC.
Linkuri
TomTom home
FastActivate
harta torrent
Cred ca este modelul cu 4gb memorie interna,pentru alte detalii vezi sectiunea tutoriale tomtom.
Scrie răspuns

Înapoi la “TomTom Truck - soft, harti si alte fisiere”