TOMTOM 20 START (via 1400)

sysleo
Mesaje: 4
Membru din: Lun Mai 29, 2017 6:30 pm
6

#1

Sâm Iun 03, 2017 4:37 pm

Ciao,

am si eu nevoie de ajutor. am primit un TT Start 20 , si as vrea sa stiu daca se poate instala pe el harta de Europa full si cum anume se poate face asta.

Multumesc
Avatar utilizator
rcv64
Moderator
Mesaje: 4637
Membru din: Mie Dec 14, 2016 9:24 am
Answers: 1
7
Localitate: La mare
Has thanked: 928 ori
Been thanked: 4035 ori

Moderare

#2

Sâm Iun 03, 2017 4:45 pm

sysleo scrie:Ciao,

am si eu nevoie de ajutor. am primit un TT Start 20 , si as vrea sa stiu daca se poate instala pe el harta de Europa full si cum anume se poate face asta.

Multumesc

Poate te ajuta asta, tutoriale de tot felul

https://www.gpszone.ro/viewforum.php?f=50
Nu-mi mai trimite-ti mesaje pe email, raspund rar la ele, rezolvam toate problemele aici pe forum.
sysleo
Mesaje: 4
Membru din: Lun Mai 29, 2017 6:30 pm
6

#3

Sâm Iun 03, 2017 5:12 pm

M-ar interesa daca cineva a facut pe acest model de TomTom si cum a facut exact...dat fiind faptul ca nu stiu exact ce si cum sa instalez pe el.

Multumesc
dacos
Mesaje: 185
Membru din: Joi Feb 23, 2017 6:55 pm
7
Has thanked: 1 data
Been thanked: 407 ori

#4

Sâm Iun 03, 2017 8:21 pm

A fost conectat pentru update in termen de 30 de zile de la prima conectare la satelit? Daca nu a fost ...te poti bucura de el asa cum este acum ,nimic mai mult.

In cazul in care ai Life Map Navigator, citeste cu atentie:

Pentru Life Map Navigator
1. Descarca MyDrive Connect pentru Windows de aici
2. Instaleaza proogramul.
3. Dupa instalare , pentru control si asigurare ca ai ultima versiune de MyDrive Connect, faci clic cu dreapta mouseului pe icona din bara
calculatorului Imagine//Imagine//Imagine
4. Se face clic pe Imagine> Impostazioni si selectioneaza Info.
5. In cazul in care exista disponibila o alta versiune clica sub "A newer version is available. Click here to install the latest version."
6. Conecteaza navigatorul la calculator,deschide navigatorul.
7. In cazul in care ai deja un cont inregistrat la tomtom.com , te loghezi la contul tau :
Imagine
8. Dupa logare va apare o imagine de ansamblu a numarului de actualizari disponibile, care sunt gata pentru dispozitivul tau.
Imagine
9. Faci clic pe My Content in partea din stanga sus a paginii.
Imagine
10.In MAPS, faceti clic pe Update pe harta pe care doriti sa o actualizati.
Imagine
11.In timpul descarcarii si instalarii, MyDrive Connect va arata evolutia celor doua operatii: descarcarea pe computer si instalarea in navigator.
Imagine
sysleo
Mesaje: 4
Membru din: Lun Mai 29, 2017 6:30 pm
6

#5

Dum Iun 04, 2017 8:40 am

Ciao,

am urmat pasi descrisi de tine , si la partea privind hartile imi apare Central Europe - Single Map Download
Map Update Service subscription: Expired

Se pot pune harti manual , dat fiind faptul ca prin acest program nu pot face nici un update , deci nu il pot folosi deloc?

Merci
Avatar utilizator
rcv64
Moderator
Mesaje: 4637
Membru din: Mie Dec 14, 2016 9:24 am
Answers: 1
7
Localitate: La mare
Has thanked: 928 ori
Been thanked: 4035 ori

Moderare

#6

Dum Iun 04, 2017 9:00 am

sysleo scrie:Ciao,

am urmat pasi descrisi de tine , si la partea privind hartile imi apare Central Europe - Single Map Download
Map Update Service subscription: Expired

Se pot pune harti manual , dat fiind faptul ca prin acest program nu pot face nici un update , deci nu il pot folosi deloc?

Merci

Colegul Dacos a si precizat (te-a intrebat) daca a fost inregistrat pe site-ul TomTom in termen de 30 de zile de la prima conectare la sateliti. Daca nu, posibil sa poti face un update manual de map, dar asta iti vor spune colegii care se pricep mai bine la TomTom.
Nu-mi mai trimite-ti mesaje pe email, raspund rar la ele, rezolvam toate problemele aici pe forum.
sysleo
Mesaje: 4
Membru din: Lun Mai 29, 2017 6:30 pm
6

#7

Dum Iun 04, 2017 9:03 am

Multumesc de pe acum colegilor care ma vor ajuta sa-i dau de cap sa il pot folosi, daca este posibil

Multumesc
bobby69ireland
Mesaje: 88
Membru din: Joi Ian 26, 2017 5:08 pm
7
Has thanked: 5 ori
Been thanked: 128 ori

#8

Dum Iun 04, 2017 1:57 pm

Daca ai bani de harti noi se poate ! Altfel nu !
budy65
Mesaje: 4
Membru din: Mie Dec 14, 2016 7:11 am
7
Has thanked: 9 ori

#9

Vin Noi 06, 2020 10:44 am

Pana acum a aparut vreo metoda de instalare manuala a hartilor pe TT Start 20?
Scrie răspuns

Înapoi la “TomTom software si harti”