Afisare ora destinatie
-
- Mesaje: 157
- Membru din: Mar Mai 30, 2017 7:40 am
- 6
- Has thanked: 106 ori
- Been thanked: 28 ori
Hristos a Inviat!!! De la un timp ma confrunt cu afisarea orei destinatiei eronata,cu o ora inainte sau mai mult ,nu am idee cam de cat timp,ma refer sa fie de la hartile here 2018.Q4,posibil sa influenteze aceasta ora zic si eu sau ca am am dat la gps resetare din fabrica si sa fie acesta motivu,am setat data la gps ora de la bucuresti si data si tot asa face,cva pareri puteti sa.mi dati ca am incercat aproape tot ce am stiut eu,va multumesc si va doresc drumuri line.
-
- Mesaje: 370
- Membru din: Vin Apr 20, 2018 8:03 am
- 5
- Has thanked: 16 ori
- Been thanked: 436 ori
Y2K a GPS urilor...vezi afisata eroarea de destinatie deoarece asta ai afisat sa arate - daca aveai afisat sa arate ora curenta aveai tot eroare. Intra in meniul aparatului si incerca sa setezi meridianul (zonaBucuresti-sau alta zona in f de unde te afli in Europa) apoi data si ora ulterior intra in programul de navigare si jongleaza acolo cu setari manuale ale orei si nu auto . In f de modelul de GPS si programul de instalare de pe el s-ar putea sa-ti iasa . Daca nu, posteaza aici modelul de aparat si softul instalat si in timp va apare o rezolvare eficienta si pt al tau. Oricum esti din cei cu o problema mica. Stima
Aceeasi problema .
Aparat MIO NAVMAN 7500 - soft igo primo 2.4 , upgrade facut cu ultimile harti postate iGO_HERE_Europe_2018.Q3. Dupa ce am schimbat hartile , fisierele .poi , etc , imi da eroare la calcularea ori de sosire...
De exemplu , pornesc la ora 07:00 din punctl A in punctul B...100 km sa zicem...timp de calatorie 1h . ...Ora sosire 09:30.... Am incercat tot felul de corectii ale timpului.. nu ii dau de cap nici cum
Aparat MIO NAVMAN 7500 - soft igo primo 2.4 , upgrade facut cu ultimile harti postate iGO_HERE_Europe_2018.Q3. Dupa ce am schimbat hartile , fisierele .poi , etc , imi da eroare la calcularea ori de sosire...
De exemplu , pornesc la ora 07:00 din punctl A in punctul B...100 km sa zicem...timp de calatorie 1h . ...Ora sosire 09:30.... Am incercat tot felul de corectii ale timpului.. nu ii dau de cap nici cum
Daniel Cristea scrie: ↑Dum Mai 05, 2019 6:32 amY2K a GPS urilor...vezi afisata eroarea de destinatie deoarece asta ai afisat sa arate - daca aveai afisat sa arate ora curenta aveai tot eroare. Intra in meniul aparatului si incerca sa setezi meridianul (zonaBucuresti-sau alta zona in f de unde te afli in Europa) apoi data si ora ulterior intra in programul de navigare si jongleaza acolo cu setari manuale ale orei si nu auto . In f de modelul de GPS si programul de instalare de pe el s-ar putea sa-ti iasa . Daca nu, posteaza aici modelul de aparat si softul instalat si in timp va apare o rezolvare eficienta si pt al tau. Oricum esti din cei cu o problema mica. Stima
Sau poate fi din cauza resetarii saptamanii gps.
Mai multe detalii gasesti aici: WNRO (Week Number Rollover)
Topic dedicat in forumul nostru: https://www.gpszone.ro/viewtopic.php?f=30&t=2580
Poate pune un moderator acel topic sticky.
Mai multe detalii gasesti aici: WNRO (Week Number Rollover)
Topic dedicat in forumul nostru: https://www.gpszone.ro/viewtopic.php?f=30&t=2580
Poate pune un moderator acel topic sticky.
- rcv64
- Moderator
- Mesaje: 4637
- Membru din: Mie Dec 14, 2016 9:24 am
- 7
- Localitate: La mare
- Has thanked: 928 ori
- Been thanked: 4035 ori
Colegul Dan, a postat doua linkuri ptr. cei nelamuriti cu problema cu satelitii, nu citim si noi postarile anterioare?
Nu-mi mai trimite-ti mesaje pe email, raspund rar la ele, rezolvam toate problemele aici pe forum.