Problema Navigatie

mitica07fbf
Mesaje: 157
Membru din: Mar Mai 30, 2017 7:40 am
6
Has thanked: 106 ori
Been thanked: 28 ori

#1

Dum Sep 30, 2018 7:36 am

Salutare,ma confrunt cu 2 situatii la un gps NaviTruck,rezolutie 800×480 cu kit instalat igo primo 2.4.
1 - setez sonorul la maxim din softul gps si cand dau restart,revine inapoi la jumatate,are cineva idee ce trebuue sa fac,ca sa ramana la maxim tot timpul.
2 - Folosesc skin 1.7.4 ultimate,setez o ruta si o iau la drum,sa zicem ca urmatoarea manevra este la 37 km,intru dupa aceea in meniul navigatiei sa dau la rute alternative sau sa caut o alta adresa sau ma uit la adrese favorite si cand ma reintorc la modul de navigare imi arata sa zicem 57 km,tot timpul arata mai mult,nicidecum mai putin,mentionez fara sa aleg alta ruta,a mai avut cineva acesta problema.
ono
Mesaje: 59
Membru din: Dum Oct 28, 2018 6:05 pm
5
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 51 ori
Been thanked: 26 ori

#2

Sâm Dec 22, 2018 10:28 pm

1 - setez sonorul la maxim din softul gps si cand dau restart,revine inapoi la jumatate,are cineva idee ce trebuue sa fac,ca sa ramana la maxim tot timpul.
S-ar putea să fie una din setarile din sys.txt. Eu am pățit ceva asemănător, însă cu iluminarea ecrnului GPS-ului, care, oricum setam iluminarea ecranului, la restartarea GPS-ului se întuneca cu încăpățânare. După ce am comentat cu ";" toate comenzile din sys.txt care începeau cu "backlight...", mi-a dispărut fenomenul acesta. În cazul dv., ar putea fi vreo comandă care conține cuvântul "sound", dar ar fi bine să primiți și confirmare din partea unui coleg de forum, care are cunoștințe mai avansate decât am eu.
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii generale iGO”