iGO Primo si iGO NextGen pe aceeasi cartela sdmmc externa

ono
Mesaje: 59
Membru din: Dum Oct 28, 2018 6:05 pm
5
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 51 ori
Been thanked: 26 ori

#31

Lun Ian 14, 2019 6:27 pm

Am construit pe aceeași cartelă un folder \sdmmc\iGO_content\content\map". Apoi am mutat folderul map, care era inițial în interiorul kitului - adică la "\sdmmc\iGO8\content\map" - la această locație creată artificial de mine, respectiv la \sdmmc\iGO_content/content/map ( sdmmc este numele cartelei, recunoscut de sistem ). Apoi am introdus în sys.txt liniile:
[folders]
maps="..\..\iGO_content\content\map"
Dar primesc eroarea, la deschiderea programului: "Map files cannot be found" și nu înțeleg unde greșesc. Mă puteți ajuta, vă rog?
Avatar utilizator
irinuca
Moderator
Mesaje: 763
Membru din: Mie Dec 14, 2016 7:38 am
7
Has thanked: 2815 ori
Been thanked: 1631 ori

Moderare

#32

Mar Ian 15, 2019 6:56 am

In primul rand iGO8 nu intelege acele linii, doar primo si nextgen.
Daca vrei sa imparti hartile si cu iGO8, pui totul in folderul iGO8\content\map si in sys.txt pui :
maps="..\..\iGO8\content\map"

In al doilea rand exprimarea ta nu e clara, "pe aceeași cartelă un folder \sdmmc\iGO_content\content\map"
In radacina card trebuie doar iGO_content\content\map.

Asa arata card meu :

Imagine
ono
Mesaje: 59
Membru din: Dum Oct 28, 2018 6:05 pm
5
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 51 ori
Been thanked: 26 ori

#33

Mar Ian 15, 2019 8:33 am

Abia acum m-am dumirit de-a binelea. Pe cartelă voi avea kitul de iGO8, complet. Apoi, Primo și Nextgen vor partaja locația /iGO8/content/map, poi și ce va mai putea fi comun, fiindcă unele foldere din content vor diferi. Mulțumesc, trec la treabă! Iar sys.txt de la NextGen și Primo vor avea secțiunea [folders] completată corespunzător.
ono
Mesaje: 59
Membru din: Dum Oct 28, 2018 6:05 pm
5
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 51 ori
Been thanked: 26 ori

#34

Mar Ian 15, 2019 2:55 pm

SOLVED!! GATA, merge! Am Primo instalat în sistemul GPS și Nextgen pe sdcard. Funcționează și partajează hărțile și poi-urile. Acum am și eu GPS! Vă mulțumesc, vă mulțumesc!
Scrie răspuns

Înapoi la “Instalare iGO pe diverse gps-uri”