Navigon-Autostrada 80Km/h

iang
Mesaje: 47
Membru din: Dum Dec 18, 2016 5:36 pm
7
Has thanked: 1 data
Been thanked: 1 data

#1

Joi Iul 27, 2017 4:03 pm

Bună ziua! Am o problema cu Gps (Navigon 70 / 71Plus) cu softul Navigon. De mai mult timp de câte ori ies pe autostadă îmi arată viteza maximă pe ploaie 80Km/h, chiar dacă e soare si mă tot atenţionează că am depăşit viteza , ceea ce e foarte deranjant.
Şi o alta.... uneori îmi spune să o iau la stânga ,chiar daca îmi arată şă fac la dreapta. :(
Este o problemă de soft sau prin ceva fisier al hărţiilor.....? Cum pot remedia problema?
Avatar utilizator
triceraptor
Moderator
Mesaje: 88
Membru din: Mie Dec 14, 2016 4:03 am
7
Has thanked: 8 ori
Been thanked: 37 ori

Moderare

#2

Joi Iul 27, 2017 4:24 pm

1. Variantele "Live" ale Navigonului au loc si pentru un SIM - abonament sau au un add-on separat pentru SIM.
Navigonul dumneavoastra (PL70) nu are de unde sa stie cum e vremea pe autostrada (ploaie / soare) (nu are SIM).
Din aceasta cauza el va atentioneaza sa nu circulati cu mai mult de 80 km/h in conditii de ploaie / vant.
In device.xml exista cheia <C4P52> care raspunde de activarea optiunii "Weather Live".
http://www.navigon.com/portal/common/Download/Manual/PNA/Live_63xx_84xx/English_manual.pdf
2. E un bug in dictionar
Incercati o varianta superioara de MN8.
liviu65
Mesaje: 8
Membru din: Dum Feb 05, 2017 6:16 pm
7
Been thanked: 1 data

#3

Joi Iul 27, 2017 6:55 pm

@iang
Ai activata functia " toate limitele de viteza " in setari
Mergi in setari / indicatii de-a lungul calatoriei / afisare limita viteza si bifeaza " nici o limita de viteza conditionata"
iang
Mesaje: 47
Membru din: Dum Dec 18, 2016 5:36 pm
7
Has thanked: 1 data
Been thanked: 1 data

#4

Vin Iul 28, 2017 7:18 am

Adevărat! Am avut funcţia " toate limitele de viteza " bifată. Am făcut cum mi-ai spus....am bifat " nici o limita de viteza conditionata". Acum trebuie să-l probez. Sper că doar aceasta s-a dezactivat şi el o să-mi indice in continuare limitele de viteză... :D
Mulţumesc frumos amândoura pentru răspuns
Scrie răspuns

Înapoi la “Navigon”