Europe HERE 2018 Q3
-
- Mesaje: 7
- Membru din: Dum Ian 08, 2017 9:40 am
- 7
- Has thanked: 24 ori
- Been thanked: 6 ori
Buna ziua, vin și eu cu o constatare in Q3 2018, in Spania de exemplu pe Ap68 îți dă interzis pentru camioane de la Bilbao la Miranda. Ștergând fișierul ftr ruteaza bine. O soluție?
-
- Mesaje: 525
- Membru din: Mie Dec 14, 2016 6:07 pm
- 7
- Has thanked: 87 ori
- Been thanked: 189 ori
Dacă știi ca ai voie cu camionul pe acolo, folosește Q2 sau care harta este buna din acest punct de vedere.
-
- Mesaje: 370
- Membru din: Vin Apr 20, 2018 8:03 am
- 6
- Has thanked: 16 ori
- Been thanked: 436 ori
Erori pot fi caci si programatorii sunt oameni . Doar ca in Spania se bazeaza mult pe info date de acolo...deci info de multe ori sunt gresite de la sursa . Gen primarii sau Ministere de resort in domeniul constructiilor de sosele...Ia pas cu pas sa vezi unde-i portiunea cu restrictia . Plus ca o restrictie ce a fost valabila la raportarea info pt tara respectiva dupa 3 luni cand apare efectiv harta acesta poate deja este istorie... Dar pe harta aparecristianlung787 scrie: ↑Lun Dec 10, 2018 1:03 pmBuna ziua, vin și eu cu o constatare in Q3 2018, in Spania de exemplu pe Ap68 îți dă interzis pentru camioane de la Bilbao la Miranda. Ștergând fișierul ftr ruteaza bine. O soluție?
Este normal ca daca stergi FTR dispare si restrictia ! Doar ca dispare si rutarea Camion in toata Spania...
-
- Mesaje: 147
- Membru din: Sâm Feb 24, 2018 7:00 pm
- 6
- Has thanked: 21 ori
- Been thanked: 216 ori
Salutare! Imi cer scuze daca intreb in sectiunea nepotrivita, insa nu am gasit nicaieri raspunsul la problema asta. Am o problema, nu stiu daca ati mai patit asa si in alte zone, insa in centrul Londrei, GPS-ul pe modul "Truck" calculeaza ruta gresit, in sensul ca in loc sa imi arate un traseu pe strazi, imi calculeaza prima parte a rutei corect, si apoi imi da direct o linie dreapta brusc, ca si cum as fi in elicopter. Mentionez ca nu e setat pe modul 'off road'. A mai patit cineva asa ceva? Este vorba de un GPS chinezesc de 7 inch cu ultimele harti Europa q3 de la here.
Multumesc mult!
Multumesc mult!
-
- Mesaje: 314
- Membru din: Dum Iul 16, 2017 1:23 pm
- 6
- Has thanked: 173 ori
- Been thanked: 146 ori
Salutare cristicdr!
E o problema veche pe care eu am rezolvat o renunțând la fișierele fda din map...
E drept că a mai fost discuția asta pe aici dar nu știu exact unde și cineva afirma ca aparatul e de vina...(menționez că pe tablete eroarea de ,,linie dreaptă,, nu e atât de frecventa ca pe dispozitive cu Windows CE) dar ca sa scap de bătăi de cap am renunțat la fda...
Încearcă și spune ne și nouă rezultatul...
E o problema veche pe care eu am rezolvat o renunțând la fișierele fda din map...
E drept că a mai fost discuția asta pe aici dar nu știu exact unde și cineva afirma ca aparatul e de vina...(menționez că pe tablete eroarea de ,,linie dreaptă,, nu e atât de frecventa ca pe dispozitive cu Windows CE) dar ca sa scap de bătăi de cap am renunțat la fda...
Încearcă și spune ne și nouă rezultatul...
- vulpoiulJhon
- Mesaje: 405
- Membru din: Vin Apr 07, 2017 3:43 pm
- 7
- Localitate: Târgoviște
- Has thanked: 154 ori
- Been thanked: 434 ori
@cristicdr A mai fost această problemă consemnată parcă la hartile Q2.2018, dacă îmi aduc bine aminte intre Zaragosa si Madrid ruta in linie dreaptă ca la avion si am retinut ca problema era de la fisierele fda. Elimină din map fisierele fda si vezi dacă se rezolvă
”pentru mulțumiri folosiți butonul like”
-
- Mesaje: 7
- Membru din: Joi Dec 06, 2018 4:24 am
- 5
- Has thanked: 3 ori
ms mult de upload acuma descarc sa vad daca ma descurs ms inca odata
-
- Mesaje: 7
- Membru din: Joi Dec 06, 2018 4:24 am
- 5
- Has thanked: 3 ori
buna ziua colegi dinou revin cu probleme am j5 si vreau sa bag un igo pe el cu harti europa ma puteti ajuta cu un torent ceva mss si o zi buna va doresc la totii....
-
- Mesaje: 170
- Membru din: Joi Mar 30, 2017 3:45 pm
- 7
- Has thanked: 27 ori
- Been thanked: 16 ori
cristicdr scrie: ↑Lun Dec 10, 2018 8:40 pmSalutare! Imi cer scuze daca intreb in sectiunea nepotrivita, insa nu am gasit nicaieri raspunsul la problema asta. Am o problema, nu stiu daca ati mai patit asa si in alte zone, insa in centrul Londrei, GPS-ul pe modul "Truck" calculeaza ruta gresit, in sensul ca in loc sa imi arate un traseu pe strazi, imi calculeaza prima parte a rutei corect, si apoi imi da direct o linie dreapta brusc, ca si cum as fi in elicopter. Mentionez ca nu e setat pe modul 'off road'. A mai patit cineva asa ceva? Este vorba de un GPS chinezesc de 7 inch cu ultimele harti Europa q3 de la here.
Multumesc mult!
mie cand imi apare asa pun adresa de pe o strada din apropiere
-
- Mesaje: 370
- Membru din: Vin Apr 20, 2018 8:03 am
- 6
- Has thanked: 16 ori
- Been thanked: 436 ori
Se elimina FPA nu FDA !Enigma31 scrie: ↑Lun Dec 10, 2018 8:46 pmSalutare cristicdr!
E o problema veche pe care eu am rezolvat o renunțând la fișierele fda din map...
E drept că a mai fost discuția asta pe aici dar nu știu exact unde și cineva afirma ca aparatul e de vina...(menționez că pe tablete eroarea de ,,linie dreaptă,, nu e atât de frecventa ca pe dispozitive cu Windows CE) dar ca sa scap de bătăi de cap am renunțat la fda...
Încearcă și spune ne și nouă rezultatul...