Crash pe diverse aparate cu kituri igo

Enigma31
Has thanked: 85 ori
Been thanked: 65 ori

Dum Feb 11, 2018 2:56 pm

Salutare din nou!Am intalnit uneori acel fisier ,,crash,, pe unele aparate(diferite ca si marca,capacitate etc),cu kituri igo instalate si care uneori ajung sa restarteze aplicatia etc.Daca tot am creat acest subiect,pentru cine poate a avut probleme asemanatoare una dintre solutii ar fi eliminarea acelui fisier din folderul primo si eventual a folderului save si se rezolva,sau cel putin asa functioneaza la mine.Intrebarea mea este:in urma carui fapt apare acel fisier?Asa pe viitor se poate sti si se evita acest lucru etc....Am cautat anterior discutii despre acest subiect,am gasit ceva pe vechiul forum,dar ce gasisem eu nu m a lamurit deloc.Multumesc!
victorpetroi
Moderator
Has thanked: 711 ori
Been thanked: 1059 ori

Moderare

Dum Feb 11, 2018 3:55 pm

Daca deschizi un astfel de fisier vei vedea de ce apare... Doar sa stergi dintr-un aparat crash si save nu inseamna ca s-a remediat problema. Altele pot fi cauzele licente, fisere corupte, setari de prin sys.txt, vreun dll...
Enigma31

Dum Feb 11, 2018 4:22 pm

Merci pt raspuns victorpetroi,nu am inteles nimic din ce scrie prin acel crash sau foarte putin in orice caz.Ideea e ca am folosit multi ani un becker fara sa ii fac modificari si intr o zi la munca brusc s a inchis in ,,timpul muncii,, fara sa ii adaug sau sterg nimic etc.Am venit acasa,am sters crash,save si am bagat un nou sys(ca sa fiu sigur ca totul e ok) si a functionat pt urmatorii doi ani.Mai apoi am inceput eu sa ma joc prin el cu modificari de kituri etc si in urma cu cateva luni ii facusem un backup si o instalare completa cu ajutorul lui lemax si merge si astazi.Un frate de al meu a cumparat o marca mai ieftina de pe net,a functionat doua zile si nu a mai mers(nu se mai aprindea),l am luat,m am uitat prin el,avea acel ,,crash,, l am eliminat,am inlocuit sys original cu unul cu trimitere pe card,i am adaugat harti pe card si merge si azi...Un alt caz cu un pilot on,acelasi crash,aceiasi rezolvare....Eu nu zic ca o fi varianta corecta,cert e ca in nestirea mea a fost ce mi a trecut prin cap,asta am facut si a functionat.Important:la toate,acest fisier a aparut ,,din senin,, fara a se umbla in aparate...deci daca pana atunci a mers cu anumite licente,harti,data.zip,exe si totul era corect de ce la un moment dat ,,decide,, programul sau softul ca nu mai sunt lucrurile corecte???
misuC
Has thanked: 4 ori
Been thanked: 14 ori

Lun Feb 12, 2018 8:24 am

@Enigma31 nu uita ca toate programele de pe aici sunt pentru "testare" :roll: Fac "figuri" si cele care dai bani pe ele.
Enigma31

Lun Feb 12, 2018 12:36 pm

Ok,am înțeles...Nemultumitorului i se ia darul,deci departe de mine gandul de a pune sub semnul întrebării aceste programe pt ,,testare,, pe care le am gasit si probat cu foarte mult succes ,sau ca ceva ar fi in neregula ( nu am vrut ca subiectul sa sune a plângere sau nemultumire) era doar o curiozitate ca sa aflu soluții de prevenire daca ele ar fi existat,in cazul in care am fi fost noi utilizatorii acestor aparate sau softuri, vinovați de apariția acelui crash,dar in această situație nu rămâne altceva de făcut decat sa reparăm erorile sau kiturile daca vor da probleme pe viitor,mai mult ca sigur tot cu ajutorul vostru ( asa cum am mai făcut si pana acum). Subiectul poate fi considerat închis,ma declar mulțumit de răspunsurile primite.O zi buna tuturor si drumuri bune!!!
Scrie răspuns

Înapoi la “Harti si fisiere CONTENT iGO”