Achizitie gps Garmin vs Tomtom ??

Avatar utilizator
secuiu
Moderator
Mesaje: 761
Membru din: Dum Feb 11, 2018 11:25 am
6
Has thanked: 228 ori
Been thanked: 1144 ori

Moderare

#46

Vin Sep 02, 2022 8:53 pm

aparatele garmin din Gama Drivesmart 55, 65 sunt recunoscute ca fiind lenese , de aici problema colegului in care garminul lui ramane in urma , scapa de el cat de repede poti , iti recomand in schimb tot un garmin din gama , fleet 660 daca conduci masini mici sau fleet 670 daca conduci camioane , ambele aparate sunt pe android si poti instala suplimentar igo nextgen plus google maps , o varianta mai veche sau garmin din gama nuvi 2599 5' ecranul , nuvi 2699 6' ecranul , ecranele nu sunt edge to edge ca la drivesmart 55 sau 65 , insa sunt tot din sticla , vizibile pe soare si se misca super rapid
sa fac o comparatie intre softul unui tomtom si al unui garmin , eu prefer garmin , mult mai detaliat , cu mult mai multe POI si mult mai rapide decat cel mai nou tomtom , detin un fleet 670 pe android , android 4.2 daca nu ma insel , ecran 6' super rapid si fara problemele semnalate de colegul , detin un nuvi 2599 full eu si inca unul UK & IRL , detin TomTOm go 5100 , 6100 , 5200 si tomtom Go Essential cu ecran de 5' , nici unul dintre tomtom nu sta in fata unui garmin din cele pe care eu le am

poti arunca o privire aici
Fleet 660
https://www.ebay.co.uk/itm/195292303459 ... R5L02__fYA

Fleet 670 arata identic , singura diferenta este ca are soft de camioane
chelnov
Mesaje: 489
Membru din: Mie Ian 11, 2017 3:02 pm
7
Has thanked: 70 ori
Been thanked: 190 ori

#47

Sâm Sep 03, 2022 4:24 pm

Salutare Secuiu .....am achizitionat si eu un fleet 670.......fii amabil te rog zimi cum ai reusit sa pui alte apk pe el....?pe mine nu ma lasa sa instalez de pe sd
Si daca se poate trimitemi te rog o poza cu alimentatorul ,cu eticheta......sa vad de care sa cumpar


multumesc anticipat
Avatar utilizator
secuiu
Moderator
Mesaje: 761
Membru din: Dum Feb 11, 2018 11:25 am
6
Has thanked: 228 ori
Been thanked: 1144 ori

Moderare

#48

Sâm Sep 03, 2022 6:19 pm

@chelnov
Din cate imi amintesc eu fleet are instalat oi file manager , cu care poti intra pe card si poti instala APK , insa atentie nu merge instalat chiar orice apk , dar astea putine pe care eu am reusit sa le instalez imi sunt suficiente , de exemplu google maps versiunea 6.14.3 pentru armV7 este singura care a mers , are si live traffic , IPTV pentru TV online , igo nextgen , orice versiune , MX Player versiunea 1.3.1.2 .
Cat despre incarcator acesta trebuie sa fie neaparat garmin , are voltajul corespunzator pentru aparatele garmin
asta este incarcatorul :
Imagine
si asta este fleet al meu
Imagine
Imagine
Imagine
Dragosbarbulescu
Mesaje: 1
Membru din: Dum Feb 19, 2023 2:15 pm
1

#49

Dum Feb 19, 2023 11:11 pm

secuiu scrie:
Sâm Sep 03, 2022 6:19 pm
@chelnov
Din cate imi amintesc eu fleet are instalat oi file manager , cu care poti intra pe card si poti instala APK , insa atentie nu merge instalat chiar orice apk , dar astea putine pe care eu am reusit sa le instalez imi sunt suficiente , de exemplu google maps versiunea 6.14.3 pentru armV7 este singura care a mers , are si live traffic , IPTV pentru TV online , igo nextgen , orice versiune , MX Player versiunea 1.3.1.2 .
Cat despre incarcator acesta trebuie sa fie neaparat garmin , are voltajul corespunzator pentru aparatele garmin

Buna seara si nu in ultimul rand multumesc pentru efortul depus in a ne tine informati.
Va rog respectuos, spuneti-mi cum pot instala iptv ...sunt in UK si am mare nevoie...stau in camion de luni pana vineri.
Va multumesc anticipat!
Scrie răspuns

Înapoi la “Garmin”