Functii noi

Avatar utilizator
Andrei V
Site Admin
Mesaje: 185
Membru din: Dum Dec 11, 2016 8:48 pm
7
Localitate: Leipzig
Has thanked: 60 ori
Been thanked: 247 ori
Contact:

Administrare

Moderare

#1

Sâm Iul 14, 2018 4:52 pm

In ultimele zile au fost implementate cateva functii noi pe site. O parte din ele le-ati observat deja.
Le voi descrie pe scurt mai jos:

  • Notificare raspuns
- Aceasta functie are rolul de a notifica utilizatorul atunci cand primeste un raspuns la discutiile in care a participat, sau daca este contactat prin mesaj privat.
- Notificarile de tip push sunt primite de utilizator doar in cazul a acceptat acest lucru. Se pot activa si manual apasand pe iconita notificari din partea dreapta sus, si in partea de jos a meniului pot fi activate Notificari browser, dau dezactivate.
- Compatibilitatea este totusi limitata. Mai exact vor functiona pe : Windows(Chrome/Mozilla), Android(Chrome, Default Browser).
- In cazul in care dispozitivul pe care il utilizati nu este compatibil, atunci nu veti mai fi notificati de existenta acestei functii.
- Notificarea se face doar pentru subiectele la care sunt abonat
Daca gasiti erori de functionare, va rog sa le raportati


  • Cautare rapida

- Casuta de cautare rapida apare pe fiecare pagina a forumului, in partea stanga-sus.
- Puteti cauta categorii sau topicuri.
- Este un tip de cautare live, adica rezultatele vor fi afisate imediat ce incepeti sa tastati.
Daca gasiti erori de functionare, va rog sa le raportati


  • Autoabonare la subiectele la care postez

- Aceasta functie nu este vizibila la prima vedere, insa este foarte importanta in ideea utilizarii notificarilor in browser
- La postarea unui subiect nou sau pur si simplu atunci cand raspund intr-un alt subiect, voi fi automat abonat la notificari.
Daca gasiti erori de functionare, va rog sa le raportati
Avatar utilizator
Andrei V
Site Admin
Mesaje: 185
Membru din: Dum Dec 11, 2016 8:48 pm
7
Localitate: Leipzig
Has thanked: 60 ori
Been thanked: 247 ori
Contact:

Administrare

Moderare

#2

Dum Iul 15, 2018 10:53 am

  • Sectiunea Downloads
- Momentan aceasta sectiune nu este populata cu fisiere
- Accesul va fi atat public cat si restrictionat in functie de fisierele postate.
- Accesul la upload este limitat momentan si este valabil doar pentru Administratori.
- Vom acorda persmisiuni de upload doritorilor si moderatorilor.

Puteti accesa sectiunea Downloads facand click pe "Downloads" in partea stanga sus a fiecarei pagini ale site-ului.

Va voi tine la curent cu toate detaliile in acest topic!
Avatar utilizator
mgmm
Mesaje: 1004
Membru din: Mar Dec 27, 2016 8:49 am
7
Localitate: braila
Has thanked: 316 ori
Been thanked: 1813 ori

#3

Vin Aug 03, 2018 8:45 am

Good job,ce ne -am face noi fara gps....zone?
Kituri aici:
PrimoTruck Android viewtopic.php?f=86&t=3390
WINCe Truck viewtopic.php?f=18&t=4730
Nextgen Truck viewtopic.php?f=19&t=5853
Scrie răspuns

Înapoi la “Comunicari”