Ajutorrrrrrrrrrrrr

mitica07fbf
Mesaje: 157
Membru din: Mar Mai 30, 2017 7:40 am
6
Has thanked: 106 ori
Been thanked: 28 ori

#1

Mar Iun 20, 2017 8:59 am

Salut,ma poate ajuta si pe mine cineva ca mi-am prins urechile :| :| am descarcat hartile 2017_Q1 si sunt mai multe foldere,am populat bulding,map,poi fiecare cu denumirile lor,acum mi-au ramas 7 foldere unde nu mai stiu unde sa le pun,denumirile lor sunt ( fds - fjv - hnr - poi_extended - poi_truck _spc ) aici cum vam spus mi-am prins urechile,mentionez ca sunt un incepator ce vrea sa invete sa isi instaleze singur hartile,etc.Va multumesc din suflet si astept un raspuns.
Draghici
Mesaje: 213
Membru din: Mie Dec 14, 2016 7:26 am
7
Has thanked: 27 ori
Been thanked: 59 ori

#2

Mar Iun 20, 2017 9:47 am

Fisierele .fds nu recomand sa fie scrise nicaieri. Complica in mod inutil navigarea. S-a mai discutat chestia asta. Fisierele .fjv si .hnr se pun in folderul "map". Fisierele care contin cuvantul "poi", se copiaza in folderul "poi". Fisierele cu extensia .spc se copiaza in folderul "speedcam".
Dar strict necesare in folderul "map" sunt doar fisierele .fbl, si .fda. Fisierele .ftr doar daca folositi navigarea pe un camion. De asmenea, in folderul "poi" strict necesare doar folderele .poi si eventula extensiile lor, daca circulati in Europa de West. Tot acolo si fisierele pentru poi camioane (poi truck), daca folositi navigarea pe camion.
Scrie răspuns

Înapoi la “Cos de gunoi”