cine ma poate ajuta.multumesc.

Închis
eucocolino
Mesaje: 1
Membru din: Dum Feb 04, 2018 11:14 am
6

#1

Lun Feb 05, 2018 7:20 pm

am gasit de cumparat in talcioc un gps model ...(garmin nuvi 660 euro)..
am incercat sa ii pun hartile
Comments for Garmin City Navigator Europe NT 2016 10 MULTiLANGUAGE-NAViGON
in urmatorul mod gasit pe filelist...si nu a functionat.....
ce este de facut .????
va multumesc.

Ca sa reusesti sa pui hartile respecta urmatorii pasi simpli:
1. Pe un card SD (microSD+adaptor) de 4GB faci un folder nou ce se va denumi Garmin.Recomand formatarea cardului inainte de aceasta operatie.
2.Dupa ce ai facut download la harta de pe acest torent, pune harta respectiva gmapsupp in folderul Garmin de pe SD.
3. Introdu SD-ul in GPS si apoi vezi daca iti apare harta noua Garmin 2016.
Nu uita sa debifezi hartile ce se suprapun, altfel vei avea erori in functionalitatea gps-ului. Chiar e bine sa debifezi vechea harta.
4. Daca dupa aceste indrumari usoare nu iti apare noua harta 2016, aprofundeaza problema pe http://www.gpszone.ro .Pt. inceput ai nevoie sa iti faci un cont gratuit la ei. Ai nevoie de o cafea si de cca 1-2 ore pierdute pt a intelege cum stau lucrurile cu adevarat.
La final vei avea harti cu toata Europa, nu uitati ca un concediu reusit se face cu planificare buna din timp. Harta este f. buna si merita cu varf si indesat efortul de a studia problema in caz ca nu va iese treaba din prima. In cazul unui concediu prin Europa recomand totusi inca un sistem redundat GPS in paralel, recomand Nokia Here pe Android pt toata Europa. Au toate hartile, e gratuit, are inclusiv limba romana.Pt. toata Europa aveti vevoie de un microSD de 16GB, sau eventual va alegeti doar tarile dorite.In unele aspecte Nokia Here e mai bun decat Garmin, iar la altele, e mai slab, insa veti ajunge mereu cu brio la destinatie.
Succes !
Închis

Înapoi la “Cos de gunoi”