cum calibrez ecranul tactil la o navigație Dacia?

cr758
Mesaje: 20
Membru din: Joi Feb 13, 2020 8:59 am
4
Been thanked: 3 ori

#1

Sâm Feb 18, 2023 6:04 am

La o navigație auto LG LAN5200WR1 de pe o mașină Dacia, e dificil să actualizez hărți cu Total Commander și stylus-ul de la un smartphone Galaxy Note 2, din cauză că ecranul nu e calibrat bine în partea stângă. Nu ar mai fi dificil să actualizez hărți dacă ecranul ar fi calibrat bine și în partea stângă.

În partea dreaptă, dau dublu-click pe un folder, și intră în acel folder. În partea stângă, dau dublu-click pe un folder, dar intră în folderul de sub folderul pe care am dat dublu-click.

De exemplu, am 3 foldere numite A, B, și C. În partea stângă a ecranului, dau dublu-click pe folderul B, și intră în folderul C. Și ca să intru în folderul B, trebuie să dau dublu-click pe folderul A. Ca să intru în folderul C trebuie să dau dublu-click pe folderul B.

Dar în partea dreaptă a ecranului, dacă dau dublu-click pe folderul B, intră în folderul B. Și dacă dau dublu-click pe folderul C, intră în folderul C.

Cum calibrez ecranul ca să fie în partea stângă la fel de bine calibrat cum e în partea dreaptă?
Scrie răspuns

Înapoi la “Dacia/ Renault/ Nissan softuri si harti”