Navigare
Reclame
Parteneri
Forum Mobile ON

Ads
Feed RSS
Ads
CE CAUTI ? (Inainte de a intreba in forum foloseste bara de cautare !)
Autor discutie: bibicu
ID discutie: 473
Info thread
Sunt 13 postari in aceasta discutie, si a fost vizualizata de 5055 ori.
Vezi discuţia
GPS Zone RO » Terminale GPS サ Evolio
Cine este aici? 1 vizitatori
 Printează discuţia
EVOLIO E400
bibicu
am cumparat un EVOLIO E400 de curand, va rog frumos sa imi spuneti daca se poate ce harti foloseste si ce soft.

va multumesc

Andrei V
Salut
Evolio E400 foloseste iMap, adica un Mireo modificat special pt Evolio.
Harti se gasesc si in sectiunea downlod, dar poti sa-ti instalezi mai degraba un iGO Primo pe el (testat....se misca foarte bine).

Gasesti si soft si harti pentru iGO Primo in sectiunea download. Daca te interseaza doar sa actualizezi hartile, atunci posteaza aici si o sa iti dau informatii.
Succes!
Inainte de a posta, citeste Termenii si Conditiile impuse

Forum dedicat dispozitivelor mobile - www.mobileon.ro

Web
rlarry
Este Mireo Black Edition 100%. Doar splash screenul este schimbat. Este un tool la download pentru a schimba splash screenul la Mireo.

Web
bibicu
Multumesc frumos,
Sunt interesat deoarece l-am cumparat cu EUROPE FULL 2008 si vroiam sa mai iau un card de memorie si sa fac rost doar de romania FULL.
Daca se poate cineva sa ma ajute.....

Multumesc frumos

rlarry
Intra la Download\Mireo si gasesti si softul Mireo si Harti.
Iar aici http://www.gpszon...icle_id=15 cum sa pui Mireo
  x 1

Web
bibicu
rlarry a scris:
Intra la Download\Mireo si gasesti si softul Mireo si Harti.
Iar aici http://www.gpszon...icle_id=15 cum sa pui Mireo

multumesc mult

bibicu
Andrei V a scris:
Salut
Evolio E400 foloseste iMap, adica un Mireo modificat special pt Evolio.
Harti se gasesc si in sectiunea downlod, dar poti sa-ti instalezi mai degraba un iGO Primo pe el (testat....se misca foarte bine).

Gasesti si soft si harti pentru iGO Primo in sectiunea download. Daca te interseaza doar sa actualizezi hartile, atunci posteaza aici si o sa iti dau informatii.
Succes!

multumesc mult,

sunt interesat sa imi fac un card doar pentru Romania, mi se pare ca FULL EUROPE este prea complicat pentru mine, este pentru prima oara cand folosesc un GPS si pot sa spun ca ma descurc cam greu cu el.
as mai avea o intrebare, daca nu supar... de ce sageata indicatoare nu ramane mereu in partea de jos a ecranului, adica sa fie in directia care vad si eu ca sofer, sageata respectiva, in cazul meu se indreapta in funcie din configuratia drumului.
in speranta ca am fost destul de explicit, multumesc frumos pentru ajutor

Andrei V
bibicu a scris:

as mai avea o intrebare, daca nu supar... de ce sageata indicatoare nu ramane mereu in partea de jos a ecranului, adica sa fie in directia care vad si eu ca sofer, sageata respectiva, in cazul meu se indreapta in funcie din configuratia drumului.

Pai asa sunt cocnepute softurile acum. Se considera faptul ca este mult mai eficient pentru orientarea in spatiu ca acea sagetuta sa nu fie statica. Din cate stiu, nu prea se poate face nimic in privinta asta. In cazul asta, sper sa ma insel Smile !
Inainte de a posta, citeste Termenii si Conditiile impuse

Forum dedicat dispozitivelor mobile - www.mobileon.ro

Web
bibicu
Andrei V a scris:
bibicu a scris:

Pai asa sunt cocnepute softurile acum. Se considera faptul ca este mult mai eficient pentru orientarea in spatiu ca acea sagetuta sa nu fie statica. Din cate stiu, nu prea se poate face nimic in privinta asta. In cazul asta, sper sa ma insel Smile !

multumesc frumos, o sa mai catut prin setari.
va rog frumos sa imi spuneti daca se poate, ar trebui schimbat soft-ul sau ceva cu privire la configuratia GPS-ului mai sus amintit.

multumesc.
Editat de bibicu la 27-10-2010, 13:54

Truck_iGO
Am nevoie de un backup de Flash.
Editat de Truck_iGO la 20-01-2011, 20:16
Sisteme de Navigatie GPS TIR Camion 5 inch si 7 inch

bibicu
va rog sa ma ajutati cu instalearea de IGO8 pe un EVOLIO E400
mentionez ca nu pot sa intru in memoria flash nici cu ActiveSync

(va rog sa imi spuneti de ce au fost sterse mesajele precedente)

multumesc.

roadkill1
Nu au fost sterse. Tu nu cauti unde trebuie Smile)http://www.gpszon...post_27151
=======================================================================

Inainte sa postezi, foloseste functia "CAUTARE" sau acceseaza sectiunea "TUTORIALE & ARTICOLE"

=======================================================================
Trolling is a art

Web
bibicu
roadkill1 a scris:
Nu au fost sterse. Tu nu cauti unde trebuie Smile)http://www.gpszon...post_27151

va multumesc.
imi cer scuze, dar eu le stiam in alta parte.
va multumesc frumos pentru ajutor

(va rog sa imi comunicati daca doriti sa sterg ce am postat mai sus)

multumesc.
Editat de bibicu la 11-05-2012, 11:17

Salt la forumul:
サソ
Smiley face
Discutii similare
Discuţie Forum Răspunsuri Ultima postare
[Need] Evolio Mini Firmware Boot ROM Evolio 2 25-11-2014, 16:22
GPS offline pe Evolio Onyx (dualSim) Android 4.2.2 Android-diverse probleme soft 9 21-11-2014, 21:04
Igo 8 pentru Evolio(sau alte dispozitive cu Win CE) iGO 8.3.2 9 21-11-2014, 20:02
Evolio preciso Hd blocat Evolio 12 09-11-2014, 22:49
Update harti iGO-Evolio HiSpeed 5 Evolio 12 24-10-2014, 10:01
PROMO
Cele mai noi articole
  • Noile Mio 2014 : Mio S6900 LMU mini prezentare

luni 9. iunie 2014

Mio vine anul acesta cu o noua gama de navigatoare menite sa revigoreze brandul pe o piata unde telefoanele ネ冓 tabletele cu Gps incep sa domine . Noua gama aduce imbunatatiri pe partea software ネ冓 update gratuit pe viata a hartilor . Ca ネ冓 diagonala avem modele de 4,3 ネ冓 5 inch iar preturile sunt rezonabile in magazinele online ネ冓 offline .

• iGO Primo pentru Android Wiki

luni 17. martie 2014

Este unul din cele mai folosite softuri de navigatie pe telefoane si tablete in tara noastra . Oficial este si disponibil pentru cumparare pe Google Play

• Top 3 tablete cu GPS Martie 2014

luni 10. martie 2014

Pentru ca usor usor migram pe celebrele sisteme de operare mobile (Android, IOS, Windows Phone), observam ca a crescut enorm gama de tablete din care sa alegem. Uimitor este felul in care au evoluat, deoarece cu numai un an in urma o tableta de performante foarte bune si de calitate nu se putea cumpara cu mai putin de 1000 ron (Samsung Galaxy Tab2 7\" sau Asus Nexus 7\"). Astazi insa situatia s-a schimbat. Deci, sa vedem ce optiuni exista in acest moment cand vorbim de o tableta care poate fi folosita cu succes ca sistem de navigatie.

• GPS clasic sau telefon/tableta?

miercuri 15. ianuarie 2014

<p>In ultima perioada s-a observat faptul ca GPS-ul clasic pierde teren in fata telefoanelor/tabletelor cu GPS integrat. Dar oare poate un GPS sa fie inlocuit de o tableta? In acest articol vom vedea plusurile si minusurile fiecarui device.</p>

• Softuri de navigatie truck (camion) pentru Android

duminic 3. noiembrie 2013

<p>O sa vorbim putin despre ce softuri se folosesc pentru navigarea in regim camion pe smartphone-urile cu Android.</p>

Publicitate
Cele mai noi stiri si review-uri:

Ultimii utilizatori conectati
27/11/2014, 05:55
tricera...
5 min
27/11/2014, 05:52
kuksten
00:07:36
27/11/2014, 05:51
cmarius53
00:08:52
27/11/2014, 05:50
danythe...
00:09:38
27/11/2014, 05:39
maxipuiu
00:20:52
Facebook
Contribuie
Ajuta comunitatea GPS Zone RO facand o donatie!
Introdu o valoare:
¤

De ce sa donez?
Recomanda pe Google